Befejeződött a Szeged Első Lions Club Húsvéti adományakciója…

A Szeged Első Lions Club 21 évvel ezelőtt alakult Szegeden. Célja volt, hogy elsősorban a szegedi halmozottan hátrányos gyermekeket nevelő intézményeket és családokat támogassa jótékonyság rendezvényekkel, adománygyűjtésekkel.

Az elmúlt 21 évben mintegy 200 millió Ft értékben gyűjtött és adományozott pénzt és egyéb termékeket a rászorultaknak. Több éve szervezik Karácsonyi akcióikat, ahol minden évben 50 rászorult családnak állítanak össze tartós élelmiszert és vegyiárut tartalmazó csomagokat.

Ebben a munkában segíti őket a SZTE Védőnő Szolgálata a rászoruló családok kiválasztásában. Ezt a hagyományt most Húsvétra is kiterjesztette a SZELC, és 25 rászorult családot ajándékoztak meg vegyi áruval és Húsvétra időszerű élelmiszerrel.

A SZELC tagjai mintegy 600.000 Ft értékű adománnyal segítették a kiválasztott többgyermekes nehézsorsú családokat.